Scena koncertowa na Rynku Starego Miasta

Home / Scena koncertowa na Rynku Starego Miasta

Scena koncertowa na Rynku Starego Miasta

Wydarzenia na Urodziny Starówki 2024

19.07.2024, 20:00
Urodzinowe silent disco na Rynku Starego Miasta
Zapraszamy na urodzinowe silent disco z okazji 71. Urodzin Starówki na samym środku staromiejskiego Rynku. O Wasze dobre nastroje zadbają: Sam Karol, Gosia z Trailer Park Girls, i Nebaz. Opiekę techniczną i logistyczną zapewnia ekipa Silent Disco Fun.

Wydarzenie w języku polskim.

Wypożyczenie słuchawek – 30 zł (płatność gotówką). Wydarzenie odbywa się na Rynku Starego Miasta.

Organizator: Muzeum Warszawy

20.07.2024, 19:00–22:00
30. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce – Aga Zaryan Quintet
Wystąpi jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych i laureatka najważniejszych nagród w świecie muzycznym. Jej twórczość to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Międzynarodowe uznanie zawdzięcza wyjątkowemu stylowi śpiewania, z charakterystyczną lekkością frazowania, ciepłym, matowym tonem głosu. Aga, z udziałem znakomitych muzyków, wystąpi ze specjalnym, retrospektywnym programem przygotowanym na festiwal. Będą niespodzianki muzyczne dla publiczności.

Skład:
Aga Zaryan – śpiew
Michał Tokaj – fortepian
Robert Majewski – trąbka
Szymon Mika – gitara
Sławek Kurkiewicz – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja
Wydarzenie jest częścią 30. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce, który potrwa do 31 sierpnia.

Wydarzenie w języku polskim.

Organizator: Fundacja Jazz Art

21.07.2024, 17:00
Urodzinowy fajf z Janem Emilem Młynarskim
W ramach Urodzin Starówki zapraszamy na dansing w stylu polskiego tanga! Tradycja tanga ma swoje początki pod koniec XIX wieku w Argentynie i Urugwaju. Do Polski przywędrowało tuż przed pierwszą wojną światową j było stylem awangardowym. Niespełna 20 lat później, w latach 30-tych XX wieku, tango było najmodniejszym stylem w fonografii oraz na parkietach. Rodzimi twórcy pisząc tysiące melodii wyodrębnili odrębny charakterystyczny typ tanga charakteryzujący się wolniejszym tempem oraz liryką właściwą dla naszej szerokości geograficznej. W powojennej Warszawie pierwszymi melodiami wybrzmiewającymi na gruzach i zgliszczach były polskie tanga. Pragniemy odwołać się do tej tradycji i ze specjalnie na tę okazję stworzonym zespołem zaprezentujemy wybór najpiękniejszych polskich tang stanowiących dziś dziedzictwo kulturowe Warszawy i Polski.

Organizator: Muzeum Warszawy

Miejsce wydarzenia